Search box

Search results

Records found: 14  
Your query: Key Words = "^Turíce^"
 1. To the basket   A tam hore na Bukovine

  ľudová pieseň, ľúbostné piesne, spevák, lúčne piesne, trávnice, trávnice, hody, Turíce, Veľká noc, viachlas
  Ľudová pieseň s ľúbostnou tematikou. Pieseň sa spievala pri rôznych príležitostiach - pri práci, na svadbe, na moste. Spievajú ženy z folklórnej skupiny Hôra.
 2. To the basket   Ej, na most ďouki na most

  ľudová pieseň, kolesá, spevák, čardáš, hody, Turíce, Veľká noc, svadba
  Ľudová pieseň, ktorá sa spievala pri rôznych príležitostiach - na moste, muzike, svadbe - k tancu" "do kolesa"", prípadne k čardášu. Ženský sólový spev bez hudobného sprievodu.
 3. To the basket   Kruc se šíri svet okolo

  ľudová pieseň, chorovody, spevák, Turíce, Veľká noc, hody
  Ľudová pieseň s ľúbostnu tematikou. Spievali devky na moste. Pieseň k chorovodu. Ženský sólový spev bez hudobného sprievodu.
 4. To the basket   Pretvárali mosty

  ľudová pieseň, chorovody, spevák, Turíce, Veľká noc, hody
  Ľudová pieseň s ľúbostnu tematikou. Pieseň k chorovodu. Spievali devky iba na moste. Ženský sólový spev bez hudobného sprievodu.
 5. To the basket   Piesne k chorovodným hrám z Rejdovej

  ľudová pieseň, chorovody, spevák, Turíce, Veľká noc, hody
  Ľudové piesne k chorovodným hrám: "Šila som, šila som, višívala som", "Ej, dubja, dubja", "Kodi že to žitko zejde". Spievali a tacovali dievky na moste prípadne cez prestávku na zábave. Ženský sólový spev bez hudobného sprievodu.
 6. To the basket   Ide kačor poza šíni

  ľudová pieseň, chorovody, spevák, Turíce, Veľká noc, hody
  Ľudová pieseň k chorovodnej hre, v závere prechádza do riekanky. Spievali a tacovali dievky na moste prípadne cez prestávku na zábave. Ženský sólový spev bez hudobného sprievodu.
 7. To the basket   Paše Jaňik koňe

  ľudová pieseň, hudobný folklór, viachlas, Turíce
  Ľudová pieseň, ktorá sa v Kojšove spievala v nedeľu na Turíce ("Rusadľa"). Väčšinou ju spievali dievčatá a nevesty pri príležitosti charakteristického lokálneho zvyku s názvom "voďenie Uľijani". Ženský viachlasný spev bez hudobného sprievodu. Spievajú ženy z folklórnej skupiny Kojšovan.
 8. To the basket   Hore na hore

  ľudová pieseň, hudobný folklór, Turíce
  Ľudová pieseň, ktorá sa v Kojšove spievala na Turíce ("Rusadľa"). Ženský spev bez hudobného sprievodu. Spievajú ženy z folklórnej skupiny Kojšovan.
 9. To the basket   A v ňeďeľu Rusadeľnu 001-01

  ľudová pieseň, hudobný folklór, viachlas, Turíce
  Ľudová pieseň, ktorá sa v Kojšove spievala v nedeľu na Turíce ("Rusadľa"). Väčšinou ju spievali dievčatá a nevesty pri príležitosti charakteristického lokálneho zvyku s názvom "voďenie Uľijani". Ženský viachlasný spev bez hudobného sprievodu. Spieva skupina štyroch žien.
 10. To the basket   Pret koscelom na marmar kameňu

  ľudová pieseň, hudobný folklór, Turíce
  Ľudová pieseň, ktorá sa v Kojšove spievala v nedeľu na Turíce ("Rusadľa"). Väčšinou ju spievali dievčatá a nevesty pri príležitosti charakteristického lokálneho zvyku s názvom "voďenie Uľijani". Ženský spev bez hudobného sprievodu. Prvých sedem slôh spieva skupina štyroch žien, zvyšok textu recituje Rozália Juríková.

  This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about how we use cookies.