Search box

Search results

Records found: 46  
Your query: Village = "^Hubová^"
 1. To the basket   Sýpky v Hubovej 001-01

  sýpka, zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ
  Sýpky zrubové, kamenná podmurovka, strechy sedlové, doskové štíty s podlomenicou, krytina šindľová. Sýpky sú umiestnené na kraji obce. Pohľad z ulice.
  Sýpky v Hubovej 001-01
 2. To the basket   Obytný dom v Hubovej 002-02

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ
  Obytný štvordom č. 68 tvorený tromi trojpriestorovými a jedným dvojpriestorovým domom. Dom je zrubový, omazaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová s dymníkmi, doskový štít s výzorníkmi a podlomenicou, krytina šindľová. Zhlavia trámov nesú konštrukciu strechy. Podkrovie slúži ako priestor na uskladnenie vecí, rovnako bolo rozdelené na štyri časti. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Hubovej 002-02
 3. To the basket   Obytný dom v Hubovej 002-03

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Obytný štvordom č. 68 tvorený tromi trojpriestorovými a jedným dvojpriestorovým domom. Dom je zrubový, omazaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová s dymníkmi, doskový štít s výzorníkmi a podlomenicou, krytina šindľová. Zhlavia trámov nesú konštrukciu strechy. Podkrovie slúži ako priestor na uskladnenie vecí, rovnako bolo rozdelené na štyri časti. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom v Hubovej 002-03
 4. To the basket   Obytný dom v Hubovej 002-04

  zrubová konštrukcia, strecha
  Obytný štvordom č. 68 tvorený tromi trojpriestorovými a jedným dvojpriestorovým domom. Dom je zrubový, omazaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová s dymníkmi, doskový štít s výzorníkmi a podlomenicou, krytina šindľová. Zhlavia trámov nesú konštrukciu strechy. Podkrovie slúži ako priestor na uskladnenie vecí, rovnako bolo rozdelené na štyri časti. Nákres, priečny rez.
  Obytný dom v Hubovej 002-04
 5. To the basket   Obytný dom v Hubovej 002-05

  zrubová konštrukcia, pôdorys domu
  Obytný štvordom č. 68 tvorený tromi trojpriestorovými a jedným dvojpriestorovým domom. Dom je zrubový, omazaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová s dymníkmi, doskový štít s výzorníkmi a podlomenicou, krytina šindľová. Zhlavia trámov nesú konštrukciu strechy. Podkrovie slúži ako priestor na uskladnenie vecí, rovnako bolo rozdelené na štyri časti. Nákres, pôdorys.
  Obytný dom v Hubovej 002-05
 6. To the basket   Obytný dom v Hubovej 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ
  Obytný štvordom č. 68 tvorený tromi trojpriestorovými a jedným dvojpriestorovým domom. Dom je zrubový, omazaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová s dymníkmi, doskový štít s výzorníkmi a podlomenicou, krytina šindľová. Zhlavia trámov nesú konštrukciu strechy. Podkrovie slúži ako priestor na uskladnenie vecí, rovnako bolo rozdelené na štyri časti. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Hubovej 002-01
 7. To the basket   Fujarista Anton Kútnik 001-01

  hudobné nástroje, vzduchozvučné nástroje (aerofóny), fujara, muzikant
  Pohľad zboku na vrchnú časť postavy v civilnom odeve pri hre na krátku fujaru s dvoma dierkami vpredu a jednou vzadu.
  Fujarista Anton Kútnik 001-01
 8. To the basket   Obytný dom v Hubovej 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ
  Obytný štvordom č. 55 a 56 zrubový, omazaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová s dymníkmi, doskový štít s podlomenicou, krytina šindľová. Zhlavia trámov nesú konštrukciu strechy. Podkrovie je rovnako rozdelené na štyri časti a slúži ako priestor na uskladňovanie vecí. Dom pravdepodobne patrí rodinám drevorubačov. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Hubovej 001-01
 9. To the basket   Škriepka manželou

  svadba, svadobná zábava, manželstvo, priadky
  Svadobná báseň s tematikou manželského spolužitia a žartovným charakterom. Zvykla sa recitovať na svadbách, ale aj pri rôznych iných príležitostiach (priadky a pod.). V závere je rozprávanie o básni. Mužské hovorené slovo bez hudobného sprievodu.
 10. To the basket   U potuočka chlapček seďí

  ľudová pieseň, spevák, sirota
  Ľudová pieseň s tématikou ťažkého života siroty. Ženský sólový spev bez hudobného sprievodu.

  This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about how we use cookies.