[?TX_RESULT_SEARCHBOX]

Search results

 1. To the basket  Živôtik z Dolných Rykynčíc 003-03

  sviatočný odev, ženský odev, živôtik
  Ženský živôtik "ľajbrík" z modrého brokátu vytkávaného metalickými niťami, lemovaný červenými stuhami, ktoré sú na chrbte ozdobne skladané, na hrudi zdobené prišitou flitrovou striebornou šnúrou, sklenenými korálikmi a fúkanými perličkami zo skla. Celkový pohľad zozadu.
  Živôtik z Dolných Rykynčíc 003-03
 2. To the basket  Živôtik z Dolných Rykynčíc 003-02

  sviatočný odev, ženský odev, živôtik, filigrán
  Ženský živôtik "ľajbrík" z modrého brokátu vytkávaného metalickými niťami, lemovaný červenými stuhami, ktoré sú na chrbte ozdobne skladané, na hrudi zdobené prišitou flitrovou striebornou šnúrou, sklenenými korálikmi a fúkanými perličkami zo skla. Detailný pohľad na zdobenie na hrudi a zapínanie jedným filigránovým gombíkom.
  Živôtik z Dolných Rykynčíc 003-02
 3. To the basket  Živôtik z Dolných Rykynčíc 003-01

  sviatočný odev, ženský odev, živôtik
  Ženský živôtik "ľajbrík" z modrého brokátu vytkávaného metalickými niťami, lemovaný červenými stuhami, ktoré sú na chrbte ozdobne skladané, na hrudi zdobené prišitou flitrovou striebornou šnúrou, sklenenými korálikmi a fúkanými perličkami zo skla. Celkový pohľad spredu.
  Živôtik z Dolných Rykynčíc 003-01
 4. To the basket  Živôtik z Dolných Rykynčíc 002-02

  sviatočný odev, ženský odev, živôtik
  Ženský živôtik "ľajbrík", tzv. "zlatohlav". Z bieleho brokátu vytkávaného metalickými niťami, lemovaný červenými stuhami, ktoré sú na chrbte ozdobne skladané, na hrudi zdobené prišitou kupovanou striebornou čipkovanou stuhou, flitrami a sklenenými fúkanými korálikmi. Celkový pohľad zozadu.
  Živôtik z Dolných Rykynčíc 002-02
 5. To the basket  Živôtik z Dolných Rykynčíc 002-01

  sviatočný odev, ženský odev, živôtik
  Ženský živôtik "ľajbrík", tzv. "zlatohlav". Z bieleho brokátu vytkávaného metalickými niťami, lemovaný červenými stuhami, ktoré sú na chrbte ozdobne skladané, na hrudi zdobené prišitou kupovanou striebornou čipkovanou stuhou, flitrami a sklenenými fúkanými korálikmi. Celkový pohľad spredu.
  Živôtik z Dolných Rykynčíc 002-01
 6. To the basket  Živôtik z Dolných Rykynčíc 001-03

  sviatočný odev, ženský odev, živôtik
  Ženský živôtik "ľajbrík" z brokátu, podšitý, lemovaný modrými stuhami, so zapínaním na dva filigránové gombíky, ostatné dierky už len ozdobne naznačené. Celkový pohľad zozadu.
  Živôtik z Dolných Rykynčíc 001-03
 7. To the basket  Živôtik z Dolných Rykynčíc 001-02

  sviatočný odev, ženský odev, živôtik, filigrán
  Ženský živôtik "ľajbrík" z brokátu, podšitý, lemovaný modrými stuhami, so zapínaním na dva filigránové gombíky, ostatné dierky už len ozdobne naznačené. Detailný pohľad na zapínanie.
  Živôtik z Dolných Rykynčíc 001-02
 8. To the basket  Živôtik z Dolných Rykynčíc 001-01

  sviatočný odev, ženský odev, živôtik, filigrán
  Ženský živôtik "ľajbrík" z brokátu, podšitý, lemovaný modrými stuhami, so zapínaním na dva filigránové gombíky, ostatné dierky už len ozdobne naznačené. Celkový pohľad spredu.
  Živôtik z Dolných Rykynčíc 001-01
 9. To the basket  Ženský živôtik z Hrušova 004-02

  živôtik, ženský odev
  Bordový "srstení ľajbík" (kašmírový živôtik), ktorý tvorí vrchnú súčasť tradičného odevu mladších žien na sviatky a slávnostné príležitosti. Pohľad zozadu na chrbát. Dominantnú výzdobu tvorí trojcentimetrová stuha v tvare "V". Z vnútornej strany vyšívanej stuhy je prišitý "pastuľieraví - ľetačkaví šík" (pás bižutérie - prepletaná šnúra v tvare osmičky, v strede "ľetačka" - flitre upevnené v strede drobnou korálkou). Z vonkajšej strany je prišitý strieborný "grajzľík" (krepinka, hadovka) s farebnými korálikmi. V spodnej časti ukončujú vyšívanú stuhu dva kruhy "ľaptuške", nad ktorými je tretí kruh - ruža. Okraje ramien a výstihu sú obšité zelenou šňúrkou a zlatou ozdobnou šnúrkou. Na spodnom okraji je jednochuché žlté "višívaňia".
  Ženský živôtik z Hrušova 004-02
 10. To the basket  Ženský živôtik z Hrušova 004-01

  živôtik, ženský odev
  Bordový "srstení ľajbík" (kašmírový živôtik), ktorý tvorí vrchnú súčasť tradičného odevu mladších žien na sviatky a slávnostné príležitosti. Živôtik má vpredu dve časti zvané "preňie boke", ktoré sú na okraji ramien a výstihu obšité zelenou šňúrkou a zlatou ozdobnou šnúrkou. Zapínanie je vpredu "zápinkami" tvorenými z úzkych farebných stužiek a gombíkami na druhom "preňom boku". Na spodnom okraji a pri zapínaní je jednochuché žlté "višívaňia". Pohľad spredu.
  Ženský živôtik z Hrušova 004-01